antikorozní ochrana dutin a podvozku

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
yama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 25.11.2018 17:32

antikorozní ochrana dutin a podvozku

Příspěvek od yama »

Zdravím, na jaře budu přebírat novou Caddynu a chtěl bych se vás zeptat, zda je dobré hned u nového vozu nechat provést dodatečný nástřik dutin a spodku, nebo stačí spolehnout se na tovární provedení. Dosud jsem měl škodovky, většinou po 5-6 letech obměna, tak jsem to neřešil. Je však možné, že Caddy si ponecháme déle. Vím, že u koncernových vozů je antikorozní ochrana na velmi dobré úrovni, ale jestli třeba Caddy nemá některá slabá místa. Díky.

Čečulák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.06.2018 20:39

Re: antikorozní ochrana dutin a podvozku

Příspěvek od Čečulák »

Je každého věc co si se svým autem udělá, ale já bych to nedělal.
V dutinách je cosi voskového od výrobce a nikdo nemůže vědět, co se stane po vystříkání dutin něčím dalším.
Znám pár aut i starších 6ti let a s korozí nikdo problém nemá.
Tedy pokud je v původním stavu, ne po neodborné opravě.
Jediné, co rezne je výfuk a to je normální.
Slabé místo jedno znám...všem v práci teče do křídlových dveří a trpí tím i prostor osvětlení RZ.
Na maxidotu zustane svítit, že maš otevřené zadní dveře i když jsou zavřené.
Přes ten bordel co tam je to ztratí kostru či co a musí se to vyčistit.
Normálně jsem tam měl bahno...
VW Caddy 2.0 TDI 75 KW Comfortline, Bi xenon, Combi Černá perleť 2019

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: antikorozní ochrana dutin a podvozku

Příspěvek od Master »

Pokud to auto clovek nehodla mit 20 let, je to zbytecna prace...

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: antikorozní ochrana dutin a podvozku

Příspěvek od JirkaVys »

Záleží spíš hlavně kde auto stojí. Pokud celé dny na deštích, slunci a dalších povětrnostních vlivech, určitě se ochrana vyplatí, navíc to tolik nestojí.
To samé platí v zimě pokud někdo hloupě zajíždí do vyhřáté garáže s autem od sněhu a vysolenych plechů, dutin, kde to pak krásně hnije.
Auto mi stojí u baráku pod velkým přístřeškem, takže na něj neprší a v zimě stojí tak pořád na mrazu, takže ho sůl tak nežere. A nejstarším autu je 10 let a bez koroze, i když jeden nebo dva hodně malé puchýřky na dveřích by se našly, ale nesiri se. Nicméně pokud auto stojí pořád na dešti a venku, pak moc nevěřím že vydrží bez újmy.

Odpovědět

Zpět na „Caddy“