Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
ribac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.08.2018 17:46

autorizák nevo ne

Příspěvek od ribac »

Předem se omlouvám,pokud už byl někdy dotaz napsán.
Mám 3 roky starého Golfa Variant .
Chci nechat vyměnit olej,je lepší jít do autorizáku jen proto,abych měl štempl a záznam v systému,nebo jiný servis ,kde mi štempl dají taky,ale v systému to nebude?
Kdybych náhodou někdy prodával,tak se většina dívá do servisky,zda byla každá návštěva v autorizáku.
Díky za Vaše názory.
VW Golf VII Variant 1.6 TDI,81kW, 09/2014

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: autorizák nevo ne

Příspěvek od JirkaVys »

Jak kdo se dívá. Lidé co tomu nerozumí se dívají na razítka a počet km na tachometru a možná trochu stav interiéru. Pak hlavně jestli to málo bere.
To ostatní se dívají na vše ostatní, jen ne na razítka a "reálný" stav km.
Nehledě na to, že u nových aut je už jen online servisní knížka, čili už ne ta papírová, ač se dá dodatečně koupit i ta papírová, ale...
Je úplně jedno jestli ti mění olej autorizak nebo kvalitní nazavislý servis, kde jsou služby mnohonásobně lepší.
Rozhodnutí je na tobě, jestli myslíš že ti razítka zvednou hodnotu vozu, pak je volba jasná. Ber to tak, že servisní knížky jsou tady v ČR většinou paděláné, stejně jako stav km, ale někdo na to hledí no...

ribac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.08.2018 17:46

Re: autorizák nevo ne

Příspěvek od ribac »

Díky za názor,já koupil auto z Německa z operativního leasingu se všemi razítky,fakturami a papírovou serviskou.Mně se jedná hlavně o ten záznam do systému,jestli to stojí zato,když už nemám záruku.
VW Golf VII Variant 1.6 TDI,81kW, 09/2014

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: autorizák nevo ne

Příspěvek od JirkaVys »

Jasně, tak že zahraničí je serviska fajn. V určitých zemích zaznamenávají stav km kdekoliv i při výměně pneu atd. Kdežto tady maximálně na STK nebo jak píšeš v autorizaku.
Nicméně normálního člověka zkrátka moc nezajímá, co bylo nebylo meněno, protože to i tak v realitě odpovídat nemusí.
Nech si výměnu zapsat do servisky běžným servisem, to bohatě stačí. Záznam v systému nic moc neřekne, ale někdo může mít jiný názor a kupuje auto jen třeba podle toho :)
Já osobně nejezdil na výměnu oleje do autorizáku v záruce ani v záruce. Dle mě to není servis, ale jen placení všech těch úředníků a haldy zaměstnanců na úkor kvality servisu.
A pokud má člověk dobrý nezávislý servis, už se do autorizaku nevrátí.

ribac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.08.2018 17:46

Re: autorizák nevo ne

Příspěvek od ribac »

Děkuji
VW Golf VII Variant 1.6 TDI,81kW, 09/2014

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: autorizák nevo ne

Příspěvek od Ipanema »

Já souhlasím zde s Jirkou. Až budeš auto prodávat, počkáš si klidně na někoho, komu to vadit nebude. Jestli dnes kupuje někdo auto podle servisky, tak je to tragéd. Kupuje se podle Cebie spíše a každý stejně kouká, aby to bylo ve vůni.

Pokud se toho nebojíš, tak si můžeš olej vyměnit i sám. Kdekoliv s Gola sadou někde na parkovišti za rohem před odchoďákem. Sice to z auta vykapává hodinu, ale máš vždy opravdu svůj olej a svoji vlastní kvalitu provedené výměny.
Pokud na to nemáš, každý Franta z garáže s ŽL ti tam to razítko dá a 4 křížky k tomu.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

ribac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.08.2018 17:46

Re: autorizák nevo ne

Příspěvek od ribac »

Síky moc.Teď už si koupit ten olej.
Mám 1.9 tdi 81kw. Jaký je nejlepší?
Shell LL 5W30 ?
VW Golf VII Variant 1.6 TDI,81kW, 09/2014

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: autorizák nevo ne

Příspěvek od Ipanema »

To je legrace?

1) 1.9 a 81kW nemáš.
2) olej je na nic. Nenalil bych ho ani děckám do písku na hřišti, aby to měli kypřejší.

Budeš si to dělat teda sám a zvladneš to nebo ti to někdo vymění i s tím razítkem?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

ribac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.08.2018 17:46

Re: autorizák nevo ne

Příspěvek od ribac »

Ahoj,
promiň,myslel jsem na svou starou oktávku.
Mám 1.6 tdi,81kw.

Nemám to kde udělat,tak bych si olej
koupil a nechal vyměnit v okolí.
VW Golf VII Variant 1.6 TDI,81kW, 09/2014

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: autorizák nevo ne

Příspěvek od Ipanema »

Tak když ti olej dovolí vzít svůj.... Podle mě ne. Každý ten olej má za pakatel a ještě na tom chce trhnout něco a dostat dárky. Ať ti tam olej nalijí ten jejich. Podle servisky pak zjistíš jakou normu by ti tam asi někdo mohl dát. Long Life to v servisce napsaný nebude. Každopádně do starého auta nikdy LL olej nepatří. Je to víc než zlé proto auto,a by se do vysokého nájezdu lil takový sajrajt.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

azizi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.10.2018 10:04

Rada se servisen

Příspěvek od azizi »

Ahoj pánové,

zhruba 4 týdny jsem majitelem Golfa 2.0 TDi. Moc nevěřím palubnímu počítači, tak bych se chtěl zeptat, neznáte někdo dobrý a kvalitní servis v Ústeckém kraji? Jedná se mi o výměnu oleje a nejraději bych vyměnil i rozvody. Je možnost aktualizace firmwaru i jinde než v autorizaku? Nebo je autorizak vlastně jen taková dojna kráva na peníze a na věci co potřebuji stačí zajet k sikovnemu autonechanikovi? Mám najeto 90 tisíc a R. V. 10/2014. Moc díky za radu.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Rada se servisen

Příspěvek od srotty »

S konkrétním servisem ti neporadím,ale ten rozvoďák je zbytečné měnit. Předepsané je to až kolem 200 tis.km. Tu aktualizaci ti jinde než ve VW nebo škodovce neudělají. Ale olej udělá kdejaký servis,do autorizáku s tím nejezdi.

azizi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.10.2018 10:04

Re: Rada se servisen

Příspěvek od azizi »

Mám známého ve Škodovce, tak snad mi s tou aktualizací pomůže. Díky moc za odpověď a rady! Olej si nakonec vyměním sám a na rozvody tedy ještě počkám.

moco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.03.2018 19:52
Bydliště: Olomouc

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od moco »

PV Auto Prostějov:
Zatím jsem tam byl jen na první olejový servis a je to široko daleko jediný AD, který mi dovolil vlastní olej. Olejový servis trval cca hodinu, vše v pořádku cena 980Kč (bez oleje samozřejmě). Jsem z Olomouce, ale budu nejspíše jezdit sem (pokud to bude práce "na počkání"). Autocentrum Olomouc prověřím při garanční prohlídce a uvidím, ale jak to tady čtu, tak se i tam ani moc nechce....auto jsem kupoval tam a je pravda, že personál, který jsem potkal byl neschopný a věděl h***o.....servisu tam šéfuje ženská, tak uvidím :-)
Každopádně olejový servis jedině Prostějov

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od srotty »

A proč chceš na garančku jet do Olomouce? Pokud jseš v Prostějově spokojený,tak jeď tam. Taky jsem se v Olomouci ptal na ceny garančky a ty ceny jsou šílené.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“