Parkovacie senzory

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Parkovacie senzory

Příspěvek od Skandy »

Zdravi. Neviem ci to popisem spravne. Ale obcas skor ked prsi sa mi stane ze mi lavy predny senzor oznaci ze je prekazka aj ked niec predomnou nieje a ja idem pomaly v kolone. Stava sa to obcas. Auto v zaruke nie je. Viete co stym moze byt?
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Parkovacie senzory

Příspěvek od x-father »

Mě v kolonách taky občas parkáč hlásí překážky. Je to signál ze senzorů jiných vozů.

Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Re: Parkovacie senzory

Příspěvek od Skandy »

Signal zo senzorov inych aut? To nemyslite vazne :D stym som sa este nikdy nestretol. Cakam ze je to skor chyba senzora. Kedze to skor prichadza len z lavej strany
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Parkovacie senzory

Příspěvek od juro111 »

Možno teraz poviem hlúposť, ale mám pocit, že som to niekde zachytil takúto info: Front assist funguje pomocou radara v prednej maske, ale pri nižších rýchlostiach vraj na svoju funkciu využíva aj parkovacie senzory. Tie samozrejme fungujú len na malú vzdialenosť. Ale v závislosti od rýchlosti a vzdialenosti od prekážky pred autom môže zapípať aj skôr ako pri bežnom parkovaní. Vyhodnocuje totiž rýchlosť približovania sa k prekážke. To znamená, ak sa k prekážke približuje pomaly ako pri parkovaní, tak to funguje tak ako všetci poznáme. Ale ak sa približuje rýchlejšie, tak sa môže objaviť červený fragment aj oveľa skôr, pretože vyhodnotí, že už je to kritické.
Ale ako som povedal, nie som si istý, či to takto je, len takúto informáciu mám v hlave. Možno sa to týkalo niečoho iného, tak sa mi to aj mohlo popliesť. Ak niekto vie presnejšie, opravte ma.
A tiež už sa mi stalo, že v kolóne mi niektorý senzor zapípal, aj keď som bol podľa mňa dosť ďaleko. Naposledy sa mi to stalo pri výjazde z podzemného parkoviska, keď bol ten kopček trochu strmší. Išiel som asi trošku rýchlejšie a ako som sa priblížil k tomu kopčeku, tak sa ozvalo parkovací asistent. Keď som spomalil, tak už sa neozvalo nič.

Darmojet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.11.2015 07:40

Re: Parkovacie senzory

Příspěvek od Darmojet »

Mně se nedávno stalo toto: blížil jsem se ke křižovatce na červenou, nikde žádná překážka a najednou souvislé pípání a symbol překážky vpředu. Nemohl jsem nic dělat, vypnul jsem to tlačítkem u řadící páky. Po rozjezdu a novém zpomalení zase. Pak v klidu jsem zaparkoval a obhlídnul auto - byla to jinovatka na senzoru, stačilo seškrábnout a bylo to v pořádku. Takže i třeba přilepené smetí to může dělat.

Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Re: Parkovacie senzory

Příspěvek od Skandy »

juro111 píše:Možno teraz poviem hlúposť, ale mám pocit, že som to niekde zachytil takúto info: Front assist funguje pomocou radara v prednej maske, ale pri nižších rýchlostiach vraj na svoju funkciu využíva aj parkovacie senzory. Tie samozrejme fungujú len na malú vzdialenosť. Ale v závislosti od rýchlosti a vzdialenosti od prekážky pred autom môže zapípať aj skôr ako pri bežnom parkovaní. Vyhodnocuje totiž rýchlosť približovania sa k prekážke. To znamená, ak sa k prekážke približuje pomaly ako pri parkovaní, tak to funguje tak ako všetci poznáme. Ale ak sa približuje rýchlejšie, tak sa môže objaviť červený fragment aj oveľa skôr, pretože vyhodnotí, že už je to kritické.
Ale ako som povedal, nie som si istý, či to takto je, len takúto informáciu mám v hlave. Možno sa to týkalo niečoho iného, tak sa mi to aj mohlo popliesť. Ak niekto vie presnejšie, opravte ma.
A tiež už sa mi stalo, že v kolóne mi niektorý senzor zapípal, aj keď som bol podľa mňa dosť ďaleko. Naposledy sa mi to stalo pri výjazde z podzemného parkoviska, keď bol ten kopček trochu strmší. Išiel som asi trošku rýchlejšie a ako som sa priblížil k tomu kopčeku, tak sa ozvalo parkovací asistent. Keď som spomalil, tak už sa neozvalo nič.
Bohuzial radar v prednej maske nemam mam len predne a zadne parkovacie senzory.
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

Gardovič
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 10.08.2014 19:55

Re: Parkovacie senzory

Příspěvek od Gardovič »

Falešné hlášení mi dost často způsobuje voda, kaluž, jinovatka, sníh.

Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Re: Parkovacie senzory

Příspěvek od Skandy »

Takze nie som sam :) Mám pocit ze to sposobuju niekedy aj vypary z vyfuku predomnou stojaceho auta v kolone
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Parkovacie senzory

Příspěvek od x-father »

Mě se to děje jen v kolonách, když jsou okolo jiná auta. A nemusí být blízko.
Myslím, že je to zkrátka reaguje na signál ze sensorů jiného auta. Všechny auta používají stejný princip - ultrazvukové sensory. Ty sensory jsou vlastně piezoreproduktory generující zvuk nad hranicí slyšitelnosti. Vysílají krátké pulzy a měří za jak dlouho se odraz vrátí. Je to v podstatě echolokace jak u netopýra.

Sensory jednotlivých aut se mohou lišit jen frekvencí signálu, nebo pulsním rate. Ty sensory jsou dneska už na každým autě. Pokud se sejdou dvě auta se stejnou frekvencí a pulserate, tak sensor na autě zachytí sérii ultrazvukových pulzů ze sensoru jiného vozu a považuje je za odrazy svého signálu. Stačí, aby ty dvě auta měli "sesynchronizovanou" fázi pulzů blízko sebe.

Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Re: Parkovacie senzory

Příspěvek od Skandy »

Zdravim je mozne nejake lahke precistenie prednych senzorov? daju sa lahko vybrat ci ani nie?? nejaky navod? Dakujem
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Parkovacie senzory

Příspěvek od Wlashack_cz »

Skandy: Vloni jsem byl na reklamaci pravého zadního senzoru a při jeho výměně museli sundávat nárazník. Úplně lehce to tedy asi nepůjde.

Mám stejný "problém". Například při výjezdu z myčky tyto senzory zahlásí překážku. Nic s čím by nešlo žít.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Parkovacie senzory

Příspěvek od ablorhm »

Něco málo je k tomuto v tématu Golf VII » Interiér + Elektronika » Bugy na 4. stránce, začíná to příspěvkem z 19.01.2017 10:08 od člena Agent0019 (cca v půlce stránky)
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
MarHan79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 28.11.2016 22:20
Bydliště: Praha

Re: Parkovacie senzory

Příspěvek od MarHan79 »

Prosím o radu jak se dostat k přednímu středovému parkovacímu senzoru, které mi zapadlo cca 3cm do nárazníku.
Zkoušel jsem demontovat přední masku, ale ani to se mi moc nepovedlo. Odcvakl jsem část u šroubu, ale ne a ne ten plast s grilem sundat:-(
Bojím se zabrat, abych něco neutrhl...
Poradíte? Díky!
VW Golf Sportsvan 1.4l 92kW TSI 7DSG

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Parkovacie senzory

Příspěvek od ablorhm »

Sundat nárazník?
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Parkovacie senzory

Příspěvek od srotty »

Přední maska drží jen dvěma šroubky nahoře,pak se ten vrch odcvakne(to se ti asi podařilo) a pak už je to jen zasunuté v nárazníku. Takže to chce tahem nahoru vyndat. Hodně to tam drží,tak se neboj zabrat.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“